Nicholas McAnulty w filmie Moi chłopcy 2009
ZAWARTOŚĆ

     Nazwa witryny Moi chłopcy pochodzi od tytułu dramatu obyczajowego Moi chłopcy w reżyserii Scotta Hicksa z 2009 r. (zdjęcie po prawej). Jest to wzruszający film o mężczyźnie, któremu nieoczekiwanie umiera żona i musi on sobie poradzić z opieką nad dwójką synów. Joe Warr zabiera się do tego zadania bez żadnego doświadczenia i umiejętności, ale z wielkim zapałem i choć popełnia sporo błędów, to końcem końców okazuje się dobrym ojcem.

     Strona Moi chłopcy powstała na początku 2012 r. w celu polecania ciekawych filmów, książek i muzyki, jako polski odpowiednik takich portali jak niemiecki Casper World i francuski Petit Malicieux. Od marca 2013 r. wraz ze stroną powstaje blog moi chłopcy z recenzjami zagranicznych filmów, które nie posiadają polskiej wersji językowej. Wszystkie materiały są starannie dobrane - najbardziej wartościowe o najwyższych walorach artystycznych i ciekawej treści. Więcej o charakterze tej strony można przeczytać w tekście Co można znaleźć w tej witrynie? Dla osób zainteresowanych odpowiedziano też na pytanie Dlaczego chłopcy? Listę źródeł z których korzystano i podobnych stron można znaleźć w Internetowych źródłach informacji o chłopcach. Katalogi do których należy strona wymieniono tutaj.

STRONA GŁÓWNA

     Zawiera ostatnio dodane artykuły i wszelkie aktualne informacje. Starszych tekstów (które zniknęły ze strony głównej) można szukać używając okienka wyszukiwawczego. W wyszukiwaniu interesujących treści może też pomóc struktura działów:

GŁÓWNE DZIAŁY

     Jednym z najważniejszych działów jest Program telewizyjny. Każdy program obejmuje okres dwóch tygodni. Filmom, które są emitowane po dłuższej przerwie albo jako premiery towarzyszą zdjęcia. Na stronie głównej można też znaleźć daty premier kinowych wybranych filmów.

     Filmy
Są to głównie filmy łatwo dostępne w Polsce. Mają wydania na DVD, albo są emitowane w telewizji  (te mało znane i niedostępne omawiane są raczej na blogu). Osobno potraktowano dokumenty i seriale.

     Książki
W większości tłumaczenia zagranicznej literatury. Podzielono je na książki dla dzieci i dla dorosłych.

     Muzyka
Krótkie opisy i fragmenty utworów z albumów solowych, ale też składanek i projektów zespołowych. Osobno potraktowano najlepszy chór chłopięcy na świecie - Libera i polskie chóry chłopięce.

     Jednym z ciekawszych miejsc na stronie jest dział Reklamy. Jego celem jest prezentacja najlepszych reklam wyprodukowanych w Polsce. 

INNE

     Warto zapoznać się z zestawieniami specjalnymi. Dotychczas powstały cztery: Polscy młodzi piosenkarze, Chłopcy w musicalach, Programy kulinarne i Agencje aktorskie. Poza tym dostępne też są osobiste rankingi autora tej witryny.