Filmy‎ > ‎Seriale‎ > ‎

serial - pojedynczy odcinek

"Kroniki młodego Indiany Jonesa" - siedem odcinków z udziałem Corey'ego Carriera - 1991 - 1992 r.

opublikowane: 25 kwi 2013, 16:57 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 28 kwi 2013, 12:21 ]

     W serialu "Kroniki młodego Indiany Jonesa" ("The Young Indiana Jones Chronicles") główną rolę Indy'ego powierzono aż trzem aktorom. Najmłodszego z nich zagrał jedenasto- i dwunastoletni Corey Carrier. W pierwszej i drugiej serii wystąpił w 7 odcinkach (spośród łącznej ilości 28). 
     Kilka lat po pierwszej emisji w latach 1992 - 1993 na stacji ABC i problemach z oglądalnością, George Lucas, producent serialu, postanowił przemontować go tak, by zmieścić całą serię w 22 odcinkach, trwających po półtora godziny. Ta zmontowana na nowo wersja została w 2000 roku wydana (oczywiście tylko w angielskim oryginale) na kasetach VHS, a w latach 2007 - 2008 na DVD jako "Przygody młodego Indiany Jonesa". Na potrzeby tego wydania nakręcono dodatkowe epizody z Corey'em - "The Adventures of Young Indiana Jones: Travels with Father" (miał wtedy ok. 16 lat) i "Tangiers, 1908" (ok. 17 lat). Wytwórnia Lucas Film udziela obecnie licencji telewizyjnej tylko na nową serię. Na szczęście każdy z 22 filmów z "Przygód młodego Indiany Jonesa" jest złożony z dwóch odcinków "Kronik młodego Indiany Jonesa". Dzięki temu można je obejrzeć w takiej kolejności, w jakiej zostały one pierwotnie nakręcone.
     Poniżej lista 7 odcinków serialu z jedenastoletnim Corey'em Carrierem z opisami i zdjęciami.

seria 1 odc. 1 - "Young Indiana Jones and the Curse of the Jackal"
reż. Carl Schultz, Jim O'Brien
plan zdjęciowy: czerwiec i lipiec 1991

obecnie pierwsza połowa odc. 1 "Przygody młodego Indiany Jonesa: Moja pierwsza przygoda" ("Adventures of Young Indiana Jones: My First Adventure")

     Henry Jones Senior wraz z żoną Anną i dziewięcioletnim synem Indy'm wybierają się w wyprawę dookoła świata. Henry prosi swoją byłą nauczycielkę panią Helen Seymour, żeby wybrała się w nimi w charakterze nauczycielki chłopca. Pierwszym celem podróży jest Egipt. Mały Indiana poznaje tam archeologa Thomasa Edwarda Lawrence'a, znanego obecnie jako Lawrence z Arabii. Pomaga także w rozwiązaniu zagadki klątwy szakala, ciążącej na osobie, która jak pierwsza wejdzie do wnętrza niedawno odkrytej piramidy.

Corey Carrier w pierwszym odcinku "Kronik młodego Indiany Jonesa"
Młody Indy grany przez Corey'a Carriera - serial "Kroniki młodego Indiany Jonesa"
Corey Carrier jako Indiana Jones w cyklu filmów Przygody młodego Indiany Jonesa Klątwa szakala
Młody Indy odkrywa tajemnicę klątwy szkala - Corey Carrier - Przygody młodego Indiany Jonesa

seria 1 odc. 3 - "British East Africa, September 1909"
reż. Carl Schultz, Ellery Ryan

obecnie pierwsza połowa odc. 2 "Przygody młodego Indiany Jonesa: Pasja życia" ("Adventures of Young Indiana Jones: Passion for Life")

     Młody Indiana wraz z rodzicami i panną Helen jedzie do Kenii na zaproszenie dwudziestego szóstego prezydenta USA Teodora Roosevelta. Znany z zamiłowania do polowań Teodor wprowadza chłopca w tajniki myślistwa. Indy pragnie pomóc mu znaleźć niezwykle rzadki gatunek antylopy, którego nie widziano od kilkudziesięciu lat. W międzyczasie zaprzyjaźnia się z czarnym rówieśnikiem Meto.

Corey Carrier "Przygody młodego Indiany Jonesa" Wschodnia Afryka 1909
Corey Carrier w serialu "Przygody młodego Indiany Jonesa" chłopiec na safari
Corey Carrier "Kroniki młodego Indiany Jonesa" gra w warcaby
Corey Carrier - młody Indiana Jones pisze pamiętnik

seria 2 odc. 9 - "Vienna, November 1908"
reż. Bille August, Carl Schultz
plan zdjęciowy: luty i marzec 1991

obecnie pierwsza połowa odc. 3 "Przygody młodego Indiany Jonesa: Pułapka miłości" ("The Adventures of Young Indiana Jones: The Perils of Cupid")

     Młody Indiana przebywa z rodzicami w Austrii. Podczas konnej przejażdżki poznaje księżniczkę Sophie, w której się zakochuje. Okazuje się, że dziewczynka jest córką arcyksięcia Ferdynanda i jej rodzice nie zezwalają na ich spotkania. Indy podejmuje ryzyko i próbuje wkraść się do pałacu inną drogą. Rodzice zabierają go także do Wiednia, gdzie na konferencji psychoanalitycznej spotykają się Zygmunt Freud, Carl Jung i Alfred Adler. Doświadczeni badacze dzielą się z chłopcem swoimi spostrzeżeniami na temat miłości.

Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa

seria 2 odc. 13 - "Paris, September 1908"
reż. René Manzor, Carl Schultz

obecnie druga połowa odc. 2 "Przygody młodego Indiany Jonesa: Pasja życia" ("Adventures of Young Indiana Jones: Passion for Life")

     Rodzice zabierają młodego Indianę do Paryża. W tej stolicy kultury panna Helen chce zapoznać chłopca ze sztukami pięknymi. Indy poznaje tam młodego chłopaka Normana Rockwella, który pomaga mu poznać życie paryskiej bohemy artystycznej. Trafiają oni w sam środek sporu między przedstawicielem tradycyjnego malarstwa Degasem, a młodym rewolucjonistą w sztuce Pablem Picasso.

Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa

seria 2 odc. 14 - "Peking, March 1910"
reż. Gavin Millar, Carl Schultz
plan zdjęciowy: 3 - 15 listopada 1991

obecnie druga połowa odc. 5 "Przygody młodego Indiany Jonesa: Podróż światłości" ("The Adventures of Young Indiana Jones: Journey of Radiance")

     Rodzina Indiany udaje się do Chin. Henry senior chciałby porozmawiać ze słynnym tłumaczem literatury europejskiej na język chiński. Anna wraz z panną Helen i młodym Henrym oddzielają się, żeby zwiedzić Chiny samodzielnie. Podczas feralnej przeprawy przez rzekę gubią bagaż i tracą jedyny środek transportu. Nie dosyć tego, mały Indy zapada na Tyfus. Anna próbuje sprowadzić do niego zachodniego lekarza. bo nie ufa lokalnym medykom.
     W odcinku tym występuję także Jonathon Yong jako Cheng, syn chińskiego małżeństwa goszczącego Indianę i jego matkę. (epizodycznie).

Corey Carrier młody Indiana Jones w Chinach - Peking
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa - Indy z mamą w pociągu
Corey Carrier młody Indiana Jones w Chinach - Peking
Jonathon Yong w Przygodach młodego Indiany Jonesa

seria 2 odc. 15 - "Benares, January 1910"
reż. Deepa Mehta, Carl Schultz
plan zdjęciowy: od 23 lutego do 12 marca 1991

obecnie pierwsza połowa odc. 5 "Przygody młodego Indiany Jonesa: Podróż światłości" ("The Adventures of Young Indiana Jones: Journey of Radiance")

     Rodzina Indiany przyjeżdża do Benares w Indiach, gdzie funkcjonuje grupa Teozofów. Jej przywódca wydaje książkę, w której ogłasza, że narodził się chłopiec, który jest nowym wcieleniem Krishnamurty. Okazuje się, że jest nim Jiddu (Hemanth Rao) - hinduski chłopiec, który uczył Indy'ego gry w krykieta. Panna Helen jest bardzo sceptyczna i próbuje dotrzeć do prawdy. Jiddu zabiera Indy'ego w wycieczkę, podczas której zapoznaje go z praktykowanymi na tych terenach religiami: hinduizmem, islamem i buddyzmem.

Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa
Corey Carrier Kroniki młodego Indiany Jonesa

seria 2 odc. 19 - "Florence, May 1908"
reż. Mike Newell, Carl Schultz
plan zdjęciowy: październik 1992

obecnie druga połowa odc. 3 "Przygody młodego Indiany Jonesa: Pułapka miłości" ("The Adventures of Young Indiana Jones: The Perils of Cupid")

     Henry wraz z rodzicami wyjeżdża do Włoch. Panna Helen chciałaby z tej okazji nauczyć go praw fizyki. Zamierza między innymi wraz z chłopcem powtórzyć eksperyment Galileusza na Krzywej Wieży w Pizie dotyczący jednakowej prędkości spadania dwóch ciał o różnej ciężkości. Korzystając z okazji cała rodzina wybiera się na premierę nowej opery Pucciniego. Znany kompozytor próbuje rozkochać w sobie Annę.

Corey Carrier aktor Indy z rodzicami na premierze opery Pucciniego
Corey Carrier jako młody Indiana w serii Przygody młodego Indiany Jonesa
Młody Indy - Corey Carrier
Corey Carrier na kolacji z Puccinim

"Słoneczny patrol" (Baywatch) 1993 - sezon 4 odcinek 8 "Zbieg okoliczności" (Submersion)

opublikowane: 18 kwi 2012, 11:07 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 20 kwi 2013, 06:35 ]

     Amerykański serial popularny w Polsce w latach 90. Opowiada o przygodach ratowników na słonecznych plażach Kalifornii.
     W tym odcinku na plażę przyjeżdża rodzina Clarków wraz z dwójką synów, aby świętować urodziny młodszego z nich. Obaj chłopcy nierozważnie wchodzą do wody i zostają porwani przez prąd. Mitchowi, mimo najszczerszych chęci, udaje się uratować tylko starszego. Młodszy trafia do szpitala.

Chad Power (9alat) gościennie jako Bobby Clark
i inni

Kontener multimedialny: TS (1,02 GB)
Czas trwania: ok. 48 min
Jakość wideo: 2 424 kb/s (średnia), 4 131 kb/s (najwyższa)
Jakość audio: 192 Kbps (polski lektor)


1-2 of 2