Filmy‎ > ‎Seriale‎ > ‎Seriale polskie‎ > ‎

miniserial "Hotel pod żyrafą i nosorożcem"


     Hotel pod żyrafą i nosorożcem to 13 - odcinkowy serial obyczajowy z wątkami komediowymi. Anna i Roman Miłobędzcy z trójką dzieci - czternastoletnią Olą, jedenastoletnim Jankiem i sześcioletnią Zuzą - przeprowadzają się z gospodarstwa w Beskidach do drewnianego domu z ogrodem w podwarszawskiej miejscowości. Przypadek sprawia, że Miłobędzcy wraz ze współlokatorem panem Franciszkiem Albą zaczynają prowadzić hotel dla zwierząt. Zwierzęta stają się nieodłączną częścią ich życia. Obok psów, kotów, myszy i pająków pojawiają się w serialu zwierzęta egzotyczne takie jak: wąż, małpa czy wielbłąd. Serial niesie ze sobą wartości rodzinne oraz jest osadzony w polskich realiach. Każdy epizod poświęcono perypetiom związanym z innym zwierzakiem.

występuje:

Maciej Musiał (12alat) jako Janek Miłobędzki

emisja: 2012 (1)

odc. 5 - Smutni

opublikowane: 12 lip 2012, 07:48 przez c.gontkiewicz@gmail.com

     Zuzia zbija ukochany talerz mamy. Ale to nie koniec kłopotów - Miłobędzkich czeka prawdziwy test. Muszą przejść kontrolę inspekcji pracy i sanepidu. Urzędnicy, a właściwie pan i pani Smutni, zostali nasłani przez Burego. Wszystkie klatki i pomieszczenia są jeszcze nieprzygotowane - rodzina ma jedną noc na doprowadzenie ich do jako takiego stanu. Janek chciałby się zakolegować z miejscowymi chłopakami, okazuje się jednak, że jest do bani w piłkę. 


odc. 4 - Biszkopt

opublikowane: 8 lip 2012, 11:51 przez c.gontkiewicz@gmail.com

     Bohaterem odcinaka jest małpka Biszkopt, którą Franciszek otrzymał od swojego starego przyjaciela Antoniego. Ponieważ Miłobędzcy są już zdecydowani prowadzić hotel dla zwierząt, pani znająca się na drobnej przedsiębiorczości udziela im paru rad. Dzieciaki organizują kampanię reklamową, w której atrakcją będzie nie tylko Biszkopt, ale też pan Franciszek przebrany za różowego królika. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy biszkopt, skuszony świecidełkami, wymyka się na imprezę hawajską, na którą zostali zaproszeni m. in. Roman i Anna, i zaczyna rozrabiać. Maciek Bury zabiera Olę na konną przejażdżkę.

odc. 3 - Olaf, Blondi i Myszka

opublikowane: 8 lip 2012, 11:28 przez c.gontkiewicz@gmail.com

     Zuzia zgadza się za 300 zł przechować na kilka dni pieska Olafa. Dziadkiem Franciszek pomaga jej go ukryć na strychu i dopuszcza do "konspiracji" resztę rodzeństwa. Wkrótce Roman zostaje zmuszony do przygarnięcia na kilka dni innego psa - suczki Blondi, której właściciel zauważył szyld "Hotelu pod żyrafą i nosorożcem" na ulicy (służący a propos do załatania dziury w płocie) i wręcz przymusił pana domu do jej przyjęcia. On z kolei również prosi o pomoc Franciszka. A Anna Miłobędzka przyjmuje trzeciego pieska - wielkiego labradora wabiącego się Blondi - w wyniku usilnych próśb nowo poznanej sąsiadki. Piesek, podobnie jak dwa poprzednie, szybko ląduje na stryszku u pana Franciszka. Konspirację jednak jest coraz trudniej utrzymać.

odc. 2 - Funio

opublikowane: 2 lip 2012, 12:20 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 8 lip 2012, 10:17 ]

     Trefna umowa, którą zawarli państwo Miłobędzcy jest niemożliwa do podważenia. Czują się oni jednak coraz lepiej w drewnianym domu, który na jej podstawie zakupili. Nawet się rozpakowują. Dodatkową atrakcją oprócz bezpośredniej bliskości lasu i zwierząt są barwne awanturnicze opowiastki pana Franciszka, które nawet nieco bulwersują Annę. Wkrótce pod dom podjeżdża pan w mercedesie i daje dzieciakom na przechowanie tajemnicze zwierzątko, które okazuje się tchórzofretką, ale wcześniej ucieknie i przysporzy sporo kłopotów. Jednakże za taką przysługę można zarobić sporo pieniędzy, których brak Miłobędzcy powoli zaczynają odczuwać. Wpadają na pomysł, że rozwiązaniem może być prowadzenie hotelu dla zwierząt.


odc. 1 - Do Warszawy

opublikowane: 2 lip 2012, 11:27 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 8 lip 2012, 10:24 ]

     Miłobędzcy pakują się i wyjeżdżają z ukochanego podbeskidzkiego domu do nowej willi zakupionej pod Warszawą. Niestety w obiecanej willi zastają innych lokatorów i wkrótce przekonują się, że zostali oszukani przez Burego, miejscowego właściciela i dobroczyńcę. Muszą się wprowadzić do zniszczonego drewnianego domu ze starszym lokatorem, który przedstawia się jako Franciszek Alba. Mają nadzieję, że głowa rodziny Roman dostanie obiecana posadę profesora winiarstwa i życie będzie trochę łatwiejsze.


1-5 of 5