Filmy‎ > ‎Filmy na DVD‎ > ‎Obyczajowe‎ > ‎Wszystkie obyczajowe‎ > ‎

Chłopiec z Marsa (2007)

opublikowane: 18 kwi 2013, 08:50 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 18 kwi 2013, 08:57 ]
     "John Cusack, w tej inspirującej i podnoszącej na duchu przygodzie" (Cynthia Wickenkamp, Starz Entertainment), wcielił się w rolę [Davida] samotnego pisarza science-fiction, który adoptuje chłopca... przekonanego, że pochodzi z Marsa! Z pomocą swojej dziwacznej przyjaciółki (Amanda Peet) i siostry (Joan Cusack), świeżo upieczony tata odkryje, że bycie rodzicem oznacza... wszystko co tylko jest możliwe!" (opis dystrybutora)

Podstawą scenariusza była autobiograficzna książka Davida Gerrolda "The Martian Child". Jej główny bohater (i zarazem autor książki) David był osobą homoseksualną. W filmie zaś uczyniono go po prostu wdowcem. Film "Dziecko z Marsa" pierwotnie miał więc poruszać tematykę adopcji dzieci przez homoseksualistów. Bez znajomości tego faktu film mógłby się wydać nudny, albo wręcz nieudany. (mój opis)

Bobby Coleman (8 lat) jako Dennis

obyczajowy, familijny
reż.  Menno Meyjes
USA 2007 (data realizacji 2005)
wydawca: Galapagos Sp. z o.o.

nośnik: DVD9 (6,70 GB)
czas trwania: 1 godz. 42 min
jakość obrazu: nieznana
ścieżki dźwiękowe: oryginalny angielski, polski lektor, rosyjski, angielski komentarz producentów Coreya Sienega, Davida Kirschnera oraz scenarzystów Setha Bassa i Jonathana Tollinsa)
napisy: polskie, angielskie, rosyjskie, estońskie, litewskie, łotweskie, ukraińskie

dodatki: zwiastun, dostęp do wybranych scen, sceny dodatkowe / alternatywne (26 min.), reportaż z planu "Ostrożnie! Praca z chłopcem z Marsa" ("Handle with Care: Working with the Martian Child") zawiera wypowiedzi Bobby'ego Colemana i jego rodziców Boba i Doris, fragmenty przesłuchań chłopca, dopasowywanie ubrań, charakteryzację, różne wydarzenia z planu, filmiki z podróży samolotem i inne nakręcone przez jego rodziców, wypowiedzi reszty ekipy o Bobbym i pracy z nim, krótkie reportaże o kręceniu poszczególnych scen (23 min.), dokument "Prawdziwy chłopiec z Marsa" zawiera wywiady z Davidem Gerroldem i jego synem Seanem Friedmanem, będącymi pierwowzorami postaci Davida i Dennisa (12 min.)

Bobby Coleman w filmie "Chłopiec z Marsa"
Bobby Coleman w filmie "Chłopiec z Marsa"
Bobby Coleman w filmie "Chłopiec z Marsa"
Bobby Coleman w filmie "Chłopiec z Marsa"

Z dodatków specjalnych:

Bobby Coleman w filmie "Chłopiec z Marsa"
Bobby Coleman w filmie "Chłopiec z Marsa"
Bobby Coleman w filmie "Chłopiec z Marsa"
David Gerrold i Bobby Coleman w filmie "Chłopiec z Marsa"

emisja: 2012 (1)