Filmy‎ > ‎Filmy na DVD‎ > ‎Komedie‎ > ‎Wszystkie komedie‎ > ‎

Syn Rambow (2007)

opublikowane: 19 sty 2013, 10:29 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 22 sty 2016, 07:59 ]
     (...) Will Proudfoot (Bill Milner) szuka ucieczki od dusznej, rodzinnej atmosfery. Jego życie nabiera barw, gdy poznaje Lee Cartera (Will Poulter), szkolnego nicponia. Uzbrojony w kamerę i film "Rambo: Pierwsza krew", Lee planuje stworzyć nowy rozdział w historii kinematografii filmując własną, pełną akcji opowieść. Razem, ta dwójka nowopoznanych przyjaciół, przemienionych w filmowych twórców szybko odkrywa, że ich pomysłowa i pełna zbiegów okoliczności przygoda zaczęła żyć własnym życiem! Zabawny, rozrywkowy, podnoszący na duchu i nostalgiczny obraz Syn Rambow sprawi, że "ponownie poczujesz się jak dziecko" (Ethan Alter, Giant Magazine) (opis dystrybutora)

     Will Proudfoot to wrażliwy chłopiec o dużej wyobraźni i zdolnościach artystycznych. Jest zamknięty w sobie, ponieważ wychowuje się w toksycznej, pełnej obłudy atmosferze. Czuje się wyróżniony, kiedy znany w całej szkole łobuziak Lee Carter wybiera go na swego pomocnika i planuje obsadzić w filmie. Kiedy o ich projekcie dowiadują się inni uczniowie, Will nieoczekiwanie staje się popularny i rozchwytywany wśród kolegów, a Lee Carter popada w niełaskę. To wystawia przyjaźń chłopców na poważną próbę.

Bill Milner (11 lat) jako Will Proudfoot
Will Poulter (13 lat) jako Lee Carter

tytuł oryginalny: Son of Rambow
komedia, przygodowy, akcja
reż.  Garth Jennings
USA 2007 (data realizacji: 2006)
dystrybutor: Imperial CinePix

nośnik: DVD9 (7,37 GB)
czas trwania: 1 godz. 31 min
jakość obrazu: 9 800 kb/s (nominalna), 6 537 kb/s (zmienna)
jakość dźwięku: 448 kb/s, 6 kanałów (angielski), 192 kb/s, 2 kanały (polski lektor), 448 kb/s, 6 kanałów (czeski), 448 kb/s, 6 kanałów (węgierski), 192, 2 kanały (komantarz reżysera, producenta, Billa Milnera i Willa Poultera)
napisy: angielskie, polskie, czeskie, chorwackie, arabskie, bułgarskie, węgierskie, rumuńskie, słoweńskie, islandzkie, słowackie, łotewskie, litewskie, estońskie
dodatki: dostęp do wybranych scen, reportaż z planu 26 min. (rozmowa reżysera i producenta z Willem Poulterem i Billem Millnerem ilustrowana wieloma zabawnymi gagami i zdjęciami z planu), krótkometrażowy film Gartha Jennings "Aron" (który był inspiracją dla tego filmu) 11 min.

(boczne paski przycięte)

Z dodatków specjalnych:


emisja: 2012 (1)