Filmy‎ > ‎Filmy na DVD‎ > ‎Komedie‎ > ‎Wszystkie komedie‎ > ‎

Pan mamuśka (1983)

opublikowane: 15 sty 2013, 04:48 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 21 mar 2013, 07:49 ]
     Przezabawny Michael Keaton (Sok z żuka) wraz z Teri Garr (Tootsie) występują w tej świetnej, świeżej komedii. Jack i Caroline Butler (Keaton i Garr) wiodą szczęśliwe życie, zadowoleni ze swych ról, jakie przyniósł im los. Do czasu, kiedy on zostaje zwolniony z pracy i musi zajmować się domem a ona staje się żoną pracującą! Gdy Caroline wykłóca się o różne zestawienia i wykresy ze swym zawsze skorym do sprzeczki szefem, Jack musi opanować ich nader żywotne dzieci, stoczyć walkę z żarłocznym odkurzaczem, nieprzyjazną pralką i pokonać nadpobudliwą seksualnie sąsiadkę (Ann Jillian). Wielkie wyzwanie dla obojga - od późnych wieczorów w sali konferencyjnej, po samotne noce w sypialni - sprawia, że Jack i Caroline muszą nauczyć się, jak sobie ufać i radzić z odwróconymi rolami. Muszą zrobić to szybko, zanim Pan Mamuśka zostanie Panem Samotną mamuśką. (opis dystrybutora)

Taliesin Jaffe (5 lat) jako Kenny Butler
Frederick Koehler (7 lat) jako Alex Butler

Rola Alexa w wykonaniu Fredericka Koehlera została doceniona przez jury Nagrody Młodych Artystów. Został on wyróżniony w 5 edycji nagród Młodzi w Filmie w kategorii Młody Aktor w Głównej Roli w Filmie Kinowym. Obaj chłopcy zagrali raczej role drugoplanowe, ale bardzo dobre.

tytuł oryginalny: Mr. Mom
Alternatywny polski tytuł: Tata-mama
komedia, dramat
reż.  Stan Dragoti
USA 1983 (prawdopodobna data realizacji: 1982)
dystrybutor: Imperial Entertainment Home Video

nośnik: DVD5 (3,86 GB)
czas trwania: 1 godz. 27 min
jakość obrazu: 8 500 kb/s (nominalna), 5 025 kb/s (zmienna)
jakość dźwięku: 192 kb/s, 2 kanały (angielski), 192 kb/s, 2 kanały (niemiecki), 192 kb/s, 2 kanały (francuski), 192 kb/s, 2 kanały (włoski), 192 kb/s, 2 kanały (hiszpański), 192 kb/s, 2 kanały (polski lektor)
napisy: francuskie, włoskie, hiszpańskie, holenderskie, portugalskie, greckie
dodatki: dostęp do wybranych scen


emisja: 2012 (1)