Filmy‎ > ‎Filmy na DVD‎ > ‎Komedie‎ > ‎Wszystkie komedie‎ > ‎

Geniusze w pieluchach (1999)

opublikowane: 10 mar 2012, 03:18 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 21 mar 2013, 08:15 ]
     Wszyscy wiemy, że dzieci potrafią być słodkie, urocze i niewinne, niczym małe aniołki. A jeśli są równie inteligentne, co urocze? A jeśli mówią sobie tylko znanym językiem, którego my dorośli nie jesteśmy w stanie zrozumieć? Kto wie, może gaworząc przekazują sobie informacje, które mogłyby się przydać i nam?
     Tak właśnie sądzi doktor Elena Kinder (Kathleen Turner), która od lat prowadzi badania nad psychologią dziecka. Przekonuje się, że niektóre dzieci rodzą się geniuszami, bogate o wiedzę i doświadczenia, których nie dane jest zdobyć większości dorosłych. Nic jednak nie trwa wiecznie. W wieku dwóch lat dzieci zaczynają mówić pełnymi zdaniami i tracą swoje bezcenne zdolności raz na zawsze. Dr Kinder chce poznać ich język i wykorzystać zdobyte w ten sposób informacje do swych niecnych celów. Nie przypuszcza jednak, że stanie jej na drodze mały Sly, najbystrzejszy z geniuszy w pieluchach (...) (Opis dystrybutora)

Pięć lat po premierze nakręcono jego sequel "Superdzieciaki. Geniusze w pieluchach 2", w którym również wystąpiły trojaczki Fitzgerald, w wieku 7 lat.

Leo, Myles i Gerry Fitzgerald (2 lata) jako Sly / Whit
Miko Hughes (12 lat) jako Sly / Whit (głos)
Seth Adkins (9 lat) (głos)
Myles Jeffrey (8 lat) (głos)
i inni

tytuł oryginalny: Baby Geniuses
komedia, familijny
reż. Bob Clark
USA 1999 (prawdopodobna data realizacji 1998)
dystrybutor: Imperial

nośnik: DVD5 (3,60 GB)
czas trwania: 1 godz. 31 min
jakość obrazu: 6 294 kb/s (zmienna), 9 800 kb/s (nominalna)
jakość dźwięku: 448 kb/s, 6 kanałów (angielski)
napisy: angielskie, czeskie, duńskie, fińskie, greckie, hebrajskie, hinduskie, holenderskie, islandzkie, niemieckie, norweskie, polskie, szwedzkie, tureckie, węgierskie
dodatki: zwiastun, dostęp do wybranych scen, filmografie aktorów i reżysera (jako plansze), sekrety filmowej magii (2 min), materiał z planu (2 min)


emisja: 2012 (1, 2)