Filmy‎ > ‎Filmy na DVD‎ > ‎Familijne‎ > ‎Wszystkie familijne‎ > ‎

Olbrzym z jeziora (2005)

opublikowane: 31 sty 2013, 17:22 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 21 mar 2013, 07:25 ]
     10-letni Mac nie może doczekać się wakacji z ojcem w Disneylandzie na Florydzie. Kiedy więc dowiaduje się, że ojciec musi pilnie wyjechać w sprawach służbowych nad kanadyjskie jezioro, jest kompletnie załamany. Do czasu gdy dowiaduje się, że według pradawnej legendy w jeziorze mieszka mityczny stwór. 
     Mac zaprzyjaźnia się z miejscową dziewczynką Pawnee i razem postanawiają odnaleźć stwora. Kiedy Mac wpada do jeziora i omal nie tonie, okazuje się, że mityczny stwór naprawdę istnieje – ratuje Macowi życie. Tak zaczyna się ich przyjaźń. 
     Niestety o istnieniu Mee-Shee dowiadują się także inni ludzie. Mac musi nie tylko ratować stwora, lecz także przekonać swojego ojca, że Mee-Shee naprawdę istnieje. (opis dystrybutora)

     Mac bardzo kocha swojego tatę. Ale ten wiele razy go zawiódł i nie poświęca mu tyle czasu, ile powinien. Nawet z obiecanego wyjazdu do Disneylandu nici. Zamiast tego wyjeżdżają nad kanadyjskie jezioro, gdzie jego ojciec został wezwany jako inżynier. Okazuje się, że miejsce jest nieciekawe, na kompletnym odludziu, a ludzie są tu niemili. Wszystko się zmienia, kiedy chłopczyk poznaje wielkiego morskiego stwora Mee-Shee, na którego czatują kłusownicy. Mac chce go ochronić i liczy na to, że tata mu pomoże, kiedy mu o wszystkim powie. (mój opis)

Daniel Magder (11 lat) jako Mac Cambell

tytuł oryginalny: Mee-Shee: The Water Giant
familijny, przygodowy
reż. John Henderson
USA 2005 (data realizacji 2002)
dystrybutor: Monolith

nośnik: DVD5 (4,19 GB)
czas trwania: 1 godz. 30 min
jakość obrazu: 4 639 (zmienna)
jakość dźwięku: 448 kb/s, 6 kanałów (angielski), 448 kb/s, 6 kanałów (polski lektor)
napisy: polskie
dodatki: zwiastun, dostęp do wybranych scen


emisja: 2013 (1)