Filmy‎ > ‎Filmy na DVD‎ > ‎Dramaty‎ > ‎Wszystkie dramaty‎ > ‎

Tam, gdzie żyją Eskimosi (2002)

opublikowane: 12 lut 2013, 04:10 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 6 lut 2018, 16:33 ]
     Pięćdziesięcioletni Borsuk (Bob Hoskins) handluje dziećmi. Z powojennej Bośni wywozi sieroty, by sprzedawać je rosyjskim kontrahentom. Podczas jednej z akcji poznaje chłopca o imieniu Vlado (Sergiusz Żymełka). Wspólna podróż do Polski, uciążliwa i pełna niebezpieczeństw, zbliża ich do siebie. Okazuje się, że jeden od drugiego wiele się może nauczyć i w rezultacie zmieniają się obaj. (opis dystrybutora)

     Sharkey to handlarz ludźmi, który podszywając się pod pracownika Unicef porywa dzieci z rejonów świata objętych konfliktami i sprzedaje je na zachodzie. Mężczyzna nie był w stanie znaleźć odpowiedniego chłopca, bierze więc dziewięcioletniego Vlada, który sam się napatoczył. Sharkey ma nadzieję na zysk, z kolei Vlado na wyrwanie się z szarego, nieciekawego i brutalnego otoczenia. Pełna niebezpieczeństw i uciążliwa podróż sprawia, że nieoczekiwanie zaprzyjaźniają się. (mój opis)

Sergiusz Żymełka (11 lat) jako Vlado Petric

tytuł oryginalny: Where Eskimos Live
dramat, wojenny
reż. Tomasz Wiszniewski
Niemcy, Polska, USA, Wielka Brytania 2002
dystrybutor: Mayfly

nośnik: DVD5 (4,36 GB)
czas trwania: 1 godz. 28 min
jakość obrazu: 9 000 kb/s (zmienna), 5 611 (średnia)
jakość dźwięku: 224 kb/s, 2 kanały (angielski)
napisy: polskie
dodatki: dostęp do wybranych scen, reportaż o realizacji filmu (8 min.)

Sergiusz Żymełka Tam, gdzie żyją EskimosiSergiusz Żymełka Tam, gdzie żyją EskimosiSergiusz Żymełka Tam, gdzie żyją EskimosiSergiusz Żymełka Tam, gdzie żyją Eskimosi
Z dodatków specjalnych: