Filmy‎ > ‎Filmy na DVD‎ > ‎Dramaty‎ > ‎Wszystkie dramaty‎ > ‎

Chłopiec w pasiastej piżamie (2008)

opublikowane: 4 mar 2012, 11:21 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 21 mar 2013, 07:03 ]
     Wytwórnia Miramax Films przedstawia Chłopca w pasiastej piżamie, opartą na bestsellerze Johna Boyne'a, niezwykle wzruszającą opowieść o potędze ludzkiego ducha! Poznaj historię syna niemieckiego oficera SS, który znajduje przyjaciela za murami obozu koncentracyjnego. 
     Ośmiolatek Bruno, znudzony pobytem na wsi, wbrew zakazom matki oddala się od domu i wyrusza na poszukiwanie przygód. Nieświadomy tego, czym w rzeczywistości jest „dziwna farma”, po której ludzie przez cały dzień chodzą w piżamach, Bruno zaprzyjaźnia się z mieszkającym na niej żydowskim chłopcem. 
     Niezwykły obraz II wojny światowej, nakreślony z perspektywy naiwnego dziecka, oraz znakomita gra aktorska sprawiają, że Chłopiec w pasiastej piżamie to film, który na długo pozostaje w pamięci widzów. (Opis dystrybutora)

Asa Butterfield (11 lat) jako Bruno

tytuł oryginalny: The Boy in the Striped Pyjamas
dramat, wojenny
reż. Mark Herman
USA 2008 (prawdopodobna data realizacji: 2008)
dystrybutor: CD Projekt

nośnik: DVD9 (5,87 GB)
czas trwania: 1 godz. 33 minuty
jakość obrazu: 5 839 kb/s (zmienna)
jakość dźwięku: 384 kb/s, 6 kanałów (angielski), 384 kb/s, 6 kanałów (lektor rosyjski), 384 kb/s, 6 kanałów (lektor węgierski), 384 kb/s, 6 kanałów (lektor polski), 192 kb/s, 2 kanały (komentarz audio twórców Mark Herman i John Boyne)
napisy: polskie, rosyjskie, węgierskie, polskie, greckie, bułgarskie, rumuńskie, czeskie, słowackie, ukraińskie, łotewskie, litewskie, estońskie
dodatki: dostęp do wybranych scen, materiał z planu (20 min), usunięte sceny (wybór pięciu scen z opcjonalnym komentarzem Mark Herman i John Boyne)


z dodatków specjalnych: