Filmy‎ > ‎Nagrania z telewizji‎ > ‎Holandia‎ > ‎Holandia‎ > ‎

Benek rozrabiaka (2011)

opublikowane: 13 sty 2018, 15:19 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 13 sty 2018, 15:21 ]
     Holandia, lata 30. XX wieku, twa wielki światowy kryzys gospodarczy. Benek to chłopiec o wielkim sercu, który przez swoje roztargnienie i pecha regularnie pakuje się w kłopoty. Chłopiec nie porusza się po mieście bez swojego samodzielnie skonstruowanego samochodziku. Pewnego dnia zostaje przez syna burmistrza Rodericka wyzwany na wyścig, który kończy się zniszczeniem cennego wypieku piekarki. Za ciasto musi zapłacić mama Benka, swoimi ostatnimi pieniędzmi. Zbliża się okres Bożego Narodzenia i wszystkie dzieci w mieście oczekują przypłynięcia parostatku, na którym do miasta przybędzie święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami - Czarnymi Piotrusiami. Benek ma do Mikołaja tylko jedną prośbę - chciałby żeby jego ojciec, który jest marynarzem wrócił na święta z Hiszpanii. Jednocześnie obmyśla intrygę, jak spotkać się z ojcem szybciej - wpisuje swoje imię do księgi niegrzecznych dzieci, które za karę mają popłynąć na statku Mikołaja do pracy do Hiszpanii. Wynika z tego wiele nieporozumień i śmiesznych sytuacji.
     "Benek rozrabiaka" to familijna komedia z elementami musicalu. Film prezentuje też bogate holenderskie tradycje związane z Sinterklaasem, od których pochodzą zwyczaje związane ze Świętym Mikołajem na całym świecie.

Koen Dobbelaer jako Benek rozrabiaka

Benek rozrabiaka - reż. Johan Nijenhuis - Holandia, 2011
tytuł oryginalny: Bennie Stout

Koen Dobbelaer Benek RozrabiakaKoen Dobbelaer Benek RozrabiakaKoen Dobbelaer Benek RozrabiakaKoen Dobbelaer Benek Rozrabiaka

emisja: 2012 (1), 2013 (1, ,2)